Nirējs.lv 
   Sākums arrow Dažādi arrow Kas ir aizsagjosla un cil liela ir tauvas josla?

NotikumiViedokļiDabaNiršanas vietasNirēju organizācijasDažādiHumors

Kas ir aizsagjosla un cil liela ir tauvas josla? Drukāt E-pasts
 Tauvas josla ir paredzēta kājāmgājējiem (tātad no tās var sagatavoties ieniršanai, salikt ekipējumu), zvejai un kuģošanai.
Tauvas joslas platums gar privātiem ūdeņiem ir -4m, gar pārējo ūdeņu krastiem- 10m, gar jūras piekrasti-20m. Īpašnieks nedrīkst ierobežot kājāmgājēju (tātad arī nirēju savās darbībās, ekipējuma salikšanā) pārvietošanos (iežogot savu zemi tauvas joslā), zvejošanu un kuģošanu.
 Ja ūdeņi un zeme tiem visapkārt pieder vienam īpašniekam un zvejas tiesības šais ūdeņos nepieder valstij, tad tauvas josla ap ezeru nav. Piemēram, īpašnieks uz savas zemes izracis mākslīgo ezeru un salaidis zivis, tauvas joslas šinī gadījumā nav. Bet ja uz īpašnieku zemes ir ezers un tas ir publiski pieejams un zvejas tiesības pieder valstij, tad tur jābūt tauvas joslai.
 
Piekrastes aizsargjosla ir līdz 5 km plata josla gar visu Latvijas krasti gandrīz 500 km garumā, kuras izveidošanas mērķis ir samazināt piesārņojuma ietekmi uz jūru, saglabāt meža aizsargfunkcijas, aizsargāt piekrastes ainavu, novērst krasta eroziju un saglabāt piekrasti sabiedrības atpūtai un tūrismam.
Krasta kāpu aizsargjosla (ietilpst piekrastes aizsargjoslā) vismaz 300 m plata, (ciemos un pilsētās ne mazāk par 150 m).  Krasta kāpu aizsargjoslā un pludmalē aizliegts norobežot ar žogiem pieeju jūrai, nobraukt no vispārējās lietošanas ceļiem (tātad nobraukt ceļa maliņā, lai izkrautu ekipējumu un uz niršanas laiku atstāt tur mašīnu ir aizliegts). Automašīnu drīkst novietot tikai speciāli norādītās vietās. Krasta kāpu aizsargjoslā aizliegts kurt ugunskurus (pēc niršanas šašliks nesanāks), izņemot speciālās šim nolūkam iekārtotās vietās. Teltis drīkst celt tikai speciāli norādītās vietās!
 
,,Publisko upju un ezeru saraksts" noteikti Civillikuma pielikumos "“ 1 pielikums (atbilstoši 1102. pantam).
 
,,Ezeru saraksts, kuros zvejas tiesības pieder valstij" noteikti Civillikumā pielikumos (atbilstoši 1115. pantam).
 
,,Upju vai to daļu saraksts, kurās zvejas tiesības pieder valstij" noteikti Civillikuma pieteikumos (atbilstoši 1117. pantam).
 
Informāciju var iegūt, www.vzd.gov.lv
 
Nirējs
 
< Iepriekšējais raksts   Nākamais raksts >


To top of the page uz augšu To top of the page

 

Aptauja

Vai Jūs apmierina zemūdens tūrisma attīstība Latvijā?
 

GrāmatasUdenslideju vesture

Statistika

Administratori: 2
Raksti: 257
Saites: 0
Apmeklētāji: 955626
Top.LV


Design by The-template-shack.com - ttsdgreenfish
Copyright © Nirējs.lv